Amphenol 6E17C037SAJ120
Conn D-Subminiature SKT 37 POS 2.76mm Solder RA Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol 6E17C037SAJ120.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pagesIl y a 20 ans
Master Electronics
Newark
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.69%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
D Sub Connector, DB37, Standard, Receptacle, HTN, 37 Contacts, DC, Solder
Conn D-Subminiature SKT 37 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
TE Connectivity443976-4
D Sub Connector, DB37, Standard, Receptacle, AMPLIMITE 109 Series, 37 Contacts, DC, Solder
ITT / CannonDC-37S-A191-A197
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonDC-37S-A197
Conn D-Sub SKT 37 POS Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
ITT / CannonZDC37S
ITT CANNON ZD* SERIES PANEL MOUNT SOLDER D-SUB CONNECTOR SOCKET, 37 WAY, 5A
Descriptions
Descriptions de Amphenol 6E17C037SAJ120 fournies par ses distributeurs.
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, #4-40, Receptacle
CONNECTOR D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Dsub, Stamped Signal 3A, High Temp, Right Angle |Amphenol Communications Solutions 6E17C037SAJ120
Female Sockets,Receptacle 2 37pin Nickel Plated,Steel 5A
Backplane Hard Metric Connector
D-Sub, Stamped Signal 3A, High Temp, Right Angle PCB Thru Hole, FP=8.08mm (.318in), Row Pitch 2.84mm, 37 Socket,30 in Gold, Bright Tin Shell+Grounding Dimples, 4-40 Threaded Hole, Ground Tab with Boardlock