Amphenol Communications Solutions 10072353-G01-05ULF
Minitek Unshrouded Heade-r Right Angle | Amphenol Fci (amphenol Cs) 10072353G0105ULF
IHS
Datasheet1 pageIl y a 11 ans
JRH Electronics
Newark
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.36%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Pin Header, Board-to-Board, 2 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Right Angle
Amphenol Communications Solutions58102-S61-05LF
Board Connector, 10 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions10072354-G01-10ULF
Pin Header, Right Angle, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Right Angle
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Tube
Milli-Grid 87758 ROHS3Compliant Gold Solder Connector Header, Breakaway 15.0muin 0.38mum
Conn Unshrouded Header M 10 POS 2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk/Loose
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions 10072353-G01-05ULF fournies par ses distributeurs.
Minitek II 2.0mm Connectors 10P RA HRD UNSHRD .76 MICROMETER AU
Board Connector, 10 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator, Plug
10pin 2mm 2 2mm Header,Push-Pull 3A 760nm 10mm
CONN HEADER 10POS R/A 2MM GOLD
Tin 200V 3A Bend insert Policy 4mm 10P 4mm 2mm 2mm Double Row Copper Alloy Black 2mm Push-Pull,P=2mm Pin Headers ROHS
Minitek®, Board/Wire to Board Connectors, Unshrouded Headers - Through Hole - Double row - 10 Positions - 2mm (0.079inch) - Right Angle
10072353-G01-05ULF, AMPHENOL FCI
MINITEK HDR DR RA-UNSHROUDED P
HEADER, R/A, 5WAY; Connector Type:Header; Series:Minitek PiP; Gender:Plug; No. of Contacts:10; No. of Rows:2; Pitch Spacing:2mm; Contact Plating:Gold; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Colour:Black; Connector Type:Header, Unshrouded; Contact Material:Phosphor Bronze; Contact Plating:0.76 µm (30 µ") Gold; Contact Resistance:25mohm; Current Rating:2A; Flammability Rating:UL 94 V-0 ; Insulation Resistance:1000Mohm; Lead Spacing:2mm; Material:High Temperature, Black Thermoplastic; No. of Ways:5; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-40°C; Standard:UL and CSA Approved