Amphenol 10044078-E050LF
PCMCIA Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol 10044078-E050LF.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 19 ans
Electro Sonic
Amphenol ICC / FCI
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-11-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-10
LTD Date2024-09-10
Pièces détachées
JAE ElectronicsJC26A-BBE
CONN, RECT, PLUGGABLE I/O, CABLE PLUG,50 CONT, SMT, JC26A SERIES, COMPACT FLASH, IVORY
JAE ElectronicsJC26A-BB16E
Smartcard and Memory Card Connectors COMPACT FLASH SMT SIDE PIN W/OUT FRAME
JAE ElectronicsJC26E-BBE
Card Edge Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
PCMCIA Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Surface Mount Terminal
Conn Compact Flash Card HDR 50 POS 0.635mm Solder RA SMD CompactFlash™ 0.5A/Contact Tray
TE Connectivity5788667-1
RIGHT ANGLE SURFACE MOUNT MEMORY CARD CONNECTOR, WITH SOLDER TERMINATION
Descriptions
Descriptions de Amphenol 10044078-E050LF fournies par ses distributeurs.
Conn Compact Flash Card HDR 50 POS 0.635mm Solder RA SMD Tray 1A/Contact
Memory Card Conn CF NORM HEAD TYPE II HEAD ASSEM
Connector 50pin ,- 5.9mm CompactFlash - Type II
SD Card / Memory Card Connector ROHS
CONN, COMPACTFLASH CARD, 50P, PUSH-PULL;
OEM ITEM10044078-E050LF-CF HDR TYPE II
Header Type II Normal S/O = 0mm