Amphenol Sine Systems AT04-12PC
12-Way Receptacle, Male Connector with C Position Key and Extended Shroud
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+177%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2009-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
TE Connectivity776539-1
Conn Housing RCP 12 POS 4.5mm Crimp ST Cable Mount Red Package Automotive
TE Connectivity2-1658527-0
Board Connector, 12 Contact(s), 2 Row(s), Female, IDC Terminal, Blue Insulator, Receptacle
DEUTSCH Ampseal 12 Position 2 Row 4.5 mm Pitch Black Housing Receptacle
Board Connector, 12 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, Crimp Terminal, Receptacle
Rectangular Power Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
Descriptions
Descriptions de Amphenol Sine Systems AT04-12PC fournies par ses distributeurs.
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
Connector, Amphenol Sine, AT Series, 12 Pin Receptacle Key Position C
Conn Housing RCP 12 POS Crimp ST Cable Mount Green Automotive
Latch Holder,Receptacle 2 12pin Male Pin , 40.6mm*22.4mm
Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Amphenol Industrial AT04-12PC 自動車用コネクタ
AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 12P, IP67, 13A;
Male Cable Connector 12pol C-Key
Amphenol-Tuchel
CONN RCPT 12POS 14-20AWG SIZE 16
Automotive Housing, Rcpt, 12Pos, Ip67; Product Range:At Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amphenol At Series Size 16 Automotive Pin Contacts; Connector Body Material:Thermoplastic Body Rohs Compliant: Yes |Amphenol Sine/tuchel AT04-12PC