Amphenol Industrial SLPIRB35CPSO0
Circular Connector, 1 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 8 ans
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.04%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Amphenol Industrial SLPIRB35CPSO0 fournies par ses distributeurs.
SurLok Plus; Male Receptacle; 8.0 mm Radsok; 90° Coded; 35 mm²
Amphenol-Tuchel
CONNECTORS, HEAVY DUTY POWER 8.0MM SL+ RECT PNL CRIMP 35MM SQ ORANGE
Conn Power RCP 1 POS Crimp ST Flange Mount 1 Terminal 1 Port
8mm Receptacle Connector, Plug, 1 Poles, 2AWG, 150A, Orange
8.0MM Surlok + Rec Crimp 35mm 90 mech.cod
8.0MM SURLOK PLUS RECEPTACLE P 10-731950-030
POWER ENTRY, RCPT, 150A, 1KV, PANEL, ORG; Product Range:SurLok Plus Series; Gender:Receptacle; Voltage Rating:1kV; Current Rating:150A; Connector Mounting:Panel Mount; Contact Termination Type:Crimp RoHS Compliant: Yes