Amphenol Communications Solutions SFW10S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 18 ans
Master Electronics
element14 APAC
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-45.62%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-2STE1LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FFC/FPC Connector SKT 12 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On T/R
Connector, Top Entry, Staggered, 10Circuit, 1.0mmPitch
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions SFW10S-2STME1LF fournies par ses distributeurs.
Amphenol ICC FCI SFW10S-2STME1LF Connector Female Unshrouded 10POS 1MM SMD
CONN FFC FPC VERT 10POS 1MM SMD / 10 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical - 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount
CONNECTOR, FFC/FPC, 10POS, 1ROW, 1MM; Pitch Spacing:1mm; No. of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI SFW-S Series; Contact Termination Type:Surface Mount; Contact Position:Top; No. of Rows:1 Row