Amphenol L777SDC37POL2
Conn D-Subminiature PIN 37 POS 2.76mm Solder ST Thru-Hole 37 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol L777SDC37POL2.
Newark
Datasheet1 pageIl y a 12 ans
Datasheet4 pagesIl y a 18 ans
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2013-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, TS, 37 Contacts, DC, Solder
D Sub Connector, DB37, Standard, Plug, SD, 37 Contacts, DC, Solder
Amphenol Communications SolutionsL717SDC37POL2R210
Connectors;D-Sub;Standard;37P Size C Strt PCB Male D-Sub SD Series
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
TE Connectivity3-1634221-2
AMPLIMITE HDP-20 SERIES,37 WAY MOUNT PCB D-SUB CONN PLUG,2.77MM PITCH
Descriptions
Descriptions de Amphenol L777SDC37POL2 fournies par ses distributeurs.
CONNECTOR, D SUB, PLUG, 37POS; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Plug; Contact Termination Type: Solder; D Sub Shell Size: DC; Product Range: SD Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Copper Alloy; Co
Dsub, Stamped Signal 3A, Straight PCB Thru Hole, Back Insulator Plus Back Shell Height 6.0mm, 37 Pin, 0.38μm (15μin) Gold, Bright Tin Shell+Grounding Dimples, 3.05mm (.120in) Clear Hole, Without Standoff&Boardlock