Amphenol Communications Solutions DILB16P-223TLF
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Copper Alloy
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.87%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2005-03-25
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
Pièces détachées
TE Connectivity1-390261-1
Socket, DIP; 6Pins; Dual Leaf; Economy Ladder; 0.3In.; Phosphor Bronze; Tin/Lead
TE Connectivity1-390262-1
IC Socket, DIP24, 24 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 15.24mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP6, 6 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
TE Connectivity / AMP390261-5
Connector DIP Socket Socket 18 Position 2.54mm Solder Straight Through Hole Tube
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
IC Socket, DIP8, 8 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions DILB16P-223TLF fournies par ses distributeurs.
Ic Socket, Dip16, 16 Contact(S), 2.54Mm Term Pitch, 0.3Inch Row Spacing, Solder
Connector DIP Socket Socket 16 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Tube
SOCKET DIP DUAL 16POS 2.54MMPITCH THRUHOLE COPPERCNT TINPLATING
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN / 16 (2 x 8) Pos DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing Socket Tin Through Hole
DIP SOCKET, 16POS, 2ROW, 2.54MM, TH; No. of Contacts: 16Contacts; Connector Type: DIP Socket; Pitch Spacing: 2.54mm; Product Range: -; Row Pitch: 7.62mm; Contact Material: Copper Alloy; Contact Plating: Tin Plated Contacts; SVH
Dip Socket, 16 Position, Through Hole; Rango De Producto:-; Conector, Tipo:Dip Socket; Núm. De Contactos:16; Espaciado, Paso:2.54Mm; Paso De Fila:7.62Mm; Contacto, Chapado:Estaño; Contacto, Material:Aleación Cobre Zinc |Amphenol Communications Solutions DILB16P223TLF