Amphenol Communications Solutions DILB14P-223TLF
IC & Component Socket, 14 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Copper Alloy
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
JRH Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1994-11-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2026-06-26
LTD Date2027-06-26
Pièces détachées
TE Connectivity1-2199298-3
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 2.54mm Term Pitch, 0.3inch Row Spacing, Solder
TE Connectivity1-390261-3
Socket, DIP; 14Pins; Dual Leaf; Economy Ladder; 0.3In.; Phosphor Bronze; Tin/Lead
IC & Component Socket, 16 Contacts, DIP Socket, 2.54 mm, 7.62 mm, Phosphor Bronze
Adam TechICS-316-T
IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 1.778mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
TE Connectivity / AMP390261-5
Connector DIP Socket Socket 18 Position 2.54mm Solder Straight Through Hole Tube
Adam TechICS-314-T
IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 1.778mm Term Pitch, 7.62mm Row Spacing, Solder
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions DILB14P-223TLF fournies par ses distributeurs.
14P DIP Tin Copper Alloy -55閳╁剤+105閳 2.54mm Plugin IC / Transistor Socket ROHS
Conn DIP Socket SKT 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN / 14 (2 x 7) Pos DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing Socket Tin Through Hole