Amphenol Communications Solutions 65801-017LF
Drawer Type -65閳╁剤+105閳 17P 2.54mm P=2.54mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet7 pagesIl y a 14 ans
element14 APAC
Newark
Electro Sonic
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.66%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1999-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Amphenol Communications Solutions65801-013LF
Ffc/Fpc Connector, 13 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, Idc Terminal, Receptacle
Amphenol Communications Solutions65801-014LF
Ffc/Fpc Connector, 14 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, Idc Terminal, Receptacle
Ffc/Fpc Connector, 15 Contact(S), 1 Row(S), Female, Straight, Idc Terminal, Receptacle
FFC/FPC Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking
FFC/FPC Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, Crimp Terminal, Latch, Plug
Descriptions
Descriptions de Amphenol Communications Solutions 65801-017LF fournies par ses distributeurs.
CLINCHER RECEPTACLE ASS'-65801-017LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 65801017LF
Clincher™ Flex Connectors, Receptacle Assembly, Single Row, 17 Positions, 2.54mm (.100in) Pitch.
Conn Clincher RCP 17 POS 2.54mm IDT ST Cable Mount Tray
FFC/FPC Connector, 17 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Blue Insulator, Receptacle
CONN, FFC/FPC, RCPT, 17POS, 1ROW, 2.54MM;
FFC&FPC Connectors CLINCHER RECPT 17POS
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
WIRE TO BOARD, RECEPTACLE, 17POS, 1ROW;; WIRE TO BOARD, RECEPTACLE, 17POS, 1ROW; Connector Type:Wire to Board; Series:Clincher; Contact Termination:IDC / IDT; Gender:Receptacle; No. of Contacts:17; No. of Rows:1; Pitch Spacing:2.54mm; Contact Plating:Tin