Amphenol Aerospace MS27468T23F55P
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 55 POS Crimp ST Jam Nut 55 Terminal 1 Port
IHS
Datasheet1 pageIl y a 24 ans
Farnell
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1996-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27508E22B55P(LC)
Conn Subminiature Cylindrical PIN 55 POS Crimp ST Box Mount 55 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27497T20B41PB
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 41 POS Crimp ST Wall Mount 41 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27497T24B61PA
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 61 POS Crimp ST Wall Mount 61 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27505E23B53S
MIL Series Connector, 53 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Descriptions
Descriptions de Amphenol Aerospace MS27468T23F55P fournies par ses distributeurs.
Ljt 55C 55#20 Pin Recp Rohs Compliant: Yes |Amphenol MS27468T23F55P
CIRCULAR, SIZE 23, 55WAYS, PIN
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP