Amphenol Advanced Sensors DC95F103WN
Thermistor 10 PCB Mount Mtg Type 1.5Lead Bare Tinned Copper 0 +70
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Component Distributors Inc.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1.85%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Epcos 10kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Thermistor NTC 10K Ohm 1% 2-Pin Radial 3988K >= -3.5 Bulk Automotive
THERM NTC 10KOHM 3984K RING LUG / NTC Thermistor 10k Ring Lug
Thermistor, NTC, 10 kohm, NTCALUG02A Series, 3984 K, Through Hole, Wire Leaded
Vishay01C1002JF
NTC 10 kOhm ± 5 % Through Hole Coated Radial Leaded Thermistor
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin Wire 3988K >= -3.5 Automotive
Descriptions
Descriptions de Amphenol Advanced Sensors DC95F103WN fournies par ses distributeurs.
THERMISTOR, NTC, +60°C, 10KOHM; Thermist; THERMISTOR, NTC, +60°C, 10KOHM; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Operating Temperature Range:-40°C to +60°C; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2
THERMISTOR, NTC, +60+C, 10KOHM; Zero Power Resistance at 25°C:10kohm; Product Range:DC95 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):3969K; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Wire Leaded; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes