Allegro MicroSystems ACS724LLCTR-2P5AB-S
Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V 8-Pin SOIC N T/R Automotive AEC-Q100
IHS
Datasheet25 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.74%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Allegro MicroSystems ACS724LLCTR-2P5AB-S fournies par ses distributeurs.
ACS724 Series 5.5 V 2.5 A 120 kHz SMT Hall Effect Current Sensor - SOIC-8
Current Sensor, Analog, BICMOS, 8 Pin, Plastic/epoxy
5V VCC ISOLATED CURRENT SENSOR I