Abracon AMPLA4020S-1R5MT
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 1816
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Abracon AMPLA4020S-1R5MT.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Abracon AMPLA4020S-1R5MT fournies par ses distributeurs.
Power Inductor 1.5uH 4.5A 42mΩ, AMPLA4020S , RoHS
Abracon SCT
FIXED IND 1.5UH 4.5A 42 MOHM SMD
Power Inductors - SMD IND 1.5uH 4.5A 42mOhm
Inductor, 1.5Uh, Shielded, 4.5A; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):4.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7A; Product Range:Ampla4020S Series; Dc Resistance Max:42Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Abracon AMPLA4020S-1R5MT