Abracon AISC-0805HQ-27NJ-T
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 75Q-Factor Ceramic 1.3A 0805 T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Abracon AISC-0805HQ-27NJ-T.
Electro Sonic
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Abracon SCT
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-61.77%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-05-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
Pièces détachées
Ind Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 600mA 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.027uH 5% 250MHz 40Q-Factor Alumina 0.6A 0.22Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 38Q-Factor Ceramic 490mA 190mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0503
Inductor Chip Wirewound 27nH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 400mA 298mOhm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Abracon AISC-0805HQ-27NJ-T fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 0.027uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Ind 27.00 Nh 1.300 A 70.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0805HQ-27NJ-T
FIXED IND 27NH 1.3A 70 MOHM SMD / 27 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 70mOhm Max Nonstandard
RF Inductors - SMD FIXED IND 27NH 1.3A 70 MOHM SMD