Yageo Group RC2010FK-071ML
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group RC2010FK-071ML.
IHS
Datasheet11 páginasHace 2 años
Upverter
TME
element14 APAC
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-17.79%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-12SF1004U
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 1M Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC2010FK-071ML
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 909K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010JK-071ML
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 953000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Descripciones
Descripciones de Yageo Group RC2010FK-071ML suministradas por sus distribuidores.
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1MOhm 0.75W 3/4W
RC Series 2010 0.75 W 1 MOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RESISTOR, THICK FILM, 1MOHM, 750mW, 1%; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:PRC111; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, PRC111 2010 1M; Resistance:1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Climatic Category:55/125/56; External Depth:0.55mm; External Length / Height:5mm; External Width:2.5mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2010; Reel Quantity:4000; Series:PRC111; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:200V