Yageo Group AC2512JK-07510RL
Res Thick Film 2512 510 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group AC2512JK-07510RL.
IHS
Datasheet12 páginasHace 2 años
Upverter
Farnell
Future Electronics
Arrow.cn
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+42.59%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
66,417
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC2512JK-07510RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 510Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512JK-07470RL
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH2512J470R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 470 Ohm, 2 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
TE Connectivity / AMP6-1879501-7
Res Thick Film 2512 560 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH2512J470R
Descripciones
Descripciones de Yageo Group AC2512JK-07510RL suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2512 510Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 510Ohm 1W
Res, 510R, 5%, 1W, Thick Film, 2512; Resistance:510Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Series Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2512JK-07510RL