Yageo Group AC0805JR-07910RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 910Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group AC0805JR-07910RL.
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Authorized Distributors
5
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0805JR-07910RL
Res Thick Film 0805 910 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805JR-071KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-131KL
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0805J1K0
RES SMD 1K OHM 5% 1/3W 0805 / 1 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
TE Connectivity / AMP7-1879377-2
Res Thick Film 0805 820 Ohm 5% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
TE ConnectivityCRGH0805J1K0
Descripciones
Descripciones de Yageo Group AC0805JR-07910RL suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 910ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0805 910Ohm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 910Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 910Ohms 1/8W 0805 5% AEC-Q200
Res, 910R, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:910Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-07910RL