Yageo Group AC0805JR-072R2L
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group AC0805JR-072R2L.
Upverter
Newark
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+11.78%
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0805JR-072R2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072R4L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.4Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-072RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6GEYJ2R2V
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W ±400ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Yageo Group AC0805JR-072R2L suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC Series 0805 2.2 Ohm ±5% 0.125 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Res, 2R2, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805JR-072R2L
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR AC 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.2Ohm ±200ppm/C