Welwyn WP2S-10RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WP2S-10RJA25.
IHS
Datasheet4 páginasHace 5 años
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+26.54%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1625890-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG-2SJ100
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J10R
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
PanasonicERG-2SJ100A
ERG Series Ø 4 x 12 mm 10 Ohm 2 W ±5 % ±350 ppm/°C Metal Oxide Film Resistor
Descripciones
Descripciones de Welwyn WP2S-10RJA25 suministradas por sus distribuidores.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 10 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Wirewound Resistors - Through Hole 2W 10 Ohms 5%
RES, 10R, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:10ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case