Welwyn WH25T-1K0JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 1000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Welwyn WH25T-1K0JI.
IHS
Datasheet4 páginasHace 4 años
Newark
Farnell
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
126
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
25 W
25 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Cadena de suministros
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 1000ohm, 111.8034V, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Res, 1K, 50W, 1.25Kv, Wirewound, Panel Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/welwyn WH50-1K0JI
TE ConnectivityHSA101K0J
HS Series 36.5 x 21 mm 16 W 1 kOhm ±5 % ±30 ppm/°C Chassis Mount Fixed Resistor
Ohmite825F1K0
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 1000ohm, 520V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP2-1676625-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 900ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity1-1625984-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 1000ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Descripciones
Descripciones de Welwyn WH25T-1K0JI suministradas por sus distribuidores.
Through Hole Resistor, Wh Series, 1 Kohm, 25 W, 5%, 500 V Rohs Compliant: Yes
5% ¡À25ppm/¡æ 1K¦¸ 25W 71.3mm*28mm*15mm
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 1K0, 25W; Resistance: 1kohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Solder Lug; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Tempera