Walsin Technologies WR12X6801FTL
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Walsin Technologies WR12X6801FTL.
IHS
Datasheet9 páginasHace 2 años
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-7.92%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ8ENF6801V
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 6.8K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 6.8kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH0603F6K8
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 6800ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJPA3F6801V
Res Thick Film 0603 6.8K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJPA2F6801X
Res Thick Film 0402 6.8K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Walsin Technologies WR12X6801FTL suministradas por sus distribuidores.
Walsin WR12X6801FTL 0603 SMD Resistor, Precision, 1% tolerance, 1/4W power rat
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6800ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Surface Mount Chip Resistor, Wr12 Series, 6.8 Kohm, 250 Mw, 1%, 200 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR12X6801FTL
RES, 6K8, 1%, 200V, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 6.8kohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)