Walsin Technologies WR08X304 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 300kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Walsin Technologies WR08X304 JTL.
Newark
Datasheet10 páginasHace 8 años
element14 APAC
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
29,194
Authorized Distributors
2
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
300 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Componentes relacionados
Res Thick Film 0805 300K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-07300KL
Res Thick Film 0805 300K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor Thick Film 0805 300k Ohm 5% 1/8 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupAC0805JR-07300KL
Res Thick Film 0805 300K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ304V
PanasonicERJ-P06J304V
Res Thick Film 0805 300K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descripciones
Descripciones de Walsin Technologies WR08X304 JTL suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 300000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
电阻, 300K, 5%, 0.125W, 0805, 厚膜;
RES, 300K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 300kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)