Walsin Technologies WR06X823 JTL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Walsin Technologies WR06X823 JTL.
element14 APAC
Datasheet10 páginasHace 10 años
Newark
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
97,252
Authorized Distributors
1
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Res Thick Film 0402 86.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Walsin Technologies WR06X823 JTL suministradas por sus distribuidores.
Res Thick Film 0603 82K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 82000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors – SMD; WALSIN; WR06X823 JTL; 82 kOhm; 5 %; 100 ppm/°C; 100 mW
RES, 82K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 82kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)