Vishay WYO822MCMCF0KR
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5U, -56/+22% TC, 0.0082uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay WYO822MCMCF0KR.
IHS
Datasheet5 páginasHace 4 años
Newark
Future Electronics
Mouser
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-40.58%
Cadena de suministros
Country of OriginCzechia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2006-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
PanasonicECQ-U2A822ML
ECQ UL, X-2 Met Poly Film Cap Molded 275VAC, 0.0082uF, 20%, L/S =12.5mm, Blk ST
Cap Ceramic 0.0082uF 250V C0G 5% Radial 5mm 125°C
KYOCERA AVXCK06BX822K
Cap Ceramic 0.0082uF 200V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
PanasonicECQ-M2822KZ
CAPACITOR .0082UF 200V M SERIES
PanasonicECW-H16822JV
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 1812
Descripciones
Descripciones de Vishay WYO822MCMCF0KR suministradas por sus distribuidores.
WYO Ceramic Disc X1/Y2 Suppression Capacitors 8200pF 250V 20%
WYO Series Ø 17 x 4.5 mm 8200 pF 440/250 VAC ±20 % Y5U AC Line Ceramic Capacitor
AC Line Rated Ceramic Disc Capacitors Class X1, 440 VAC, Class Y2, 250 VAC
Ceramic Disc Capacitor; Capacitance:8200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Series:WYO; Voltage Rating:0V; Capacitor Dielectric Type:Ceramic Disc; Lead Spacing:7.5mm; Termination Type:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:K4000 ;RoHS Compliant: Yes