Vishay T55B227M2R5C0030
T55 Series 220 uF ±20 % 2.5 V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay T55B227M2R5C0030.
IHS
Datasheet27 páginasHace 2 años
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Stock
16,173
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
2.5 V
2.5 V
2.5 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Leakage Current
55 µA
110 µA
110 µA
Dissipation Factor
10 %
8 %
8 %
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2014-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Cap Tant Solid 220uF 2.5V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 220uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 220uF 4V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Polymer 220uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay T55B227M2R5C0030 suministradas por sus distribuidores.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR, TANTALUM, 220 UF, 20%, 2.5 VDC, SMT, 3528, ESR 0.03 OHMS
Tantalum Capacitor, 220Uf, 2.5V, Case B, Reel; Capacitance:220Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):2.5V; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.03Ohm; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm; Product Height:1.9Mm; Case Size:1411 Rohs Compliant: Yes |Vishay T55B227M2R5C0030.