Vishay SMM02040C3011FB300
Res Thin Film 0204(1406) 3.01K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay SMM02040C3011FB300.
Farnell
Datasheet13 páginasHace 4 años
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+386%
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
17,242
Authorized Distributors
6
Resistance
3.01 kΩ
3.01 kΩ
Case/Package
1406
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.40
Introduction Date2006-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
400mW Thin Film Resistor 200V ±50ppm/℃ ±1% 3.01kΩ 0204 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 3010ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 2740ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
KOA SpeerMFS1/4CC3001F
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 3000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay SMM02040C3011FB300 suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 3010ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
SMM0204 Series 0.25 W 3.01 kOhm ±1 % ±50 ppm/K Thin Film Mini-MELF Resistor
RES, AUTO, THIN FILM, 3K01, 1%, 0204; Resistance: 3.01kohm; Product Range: SMM0204 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/K; MELF Resistor Case: MELF 0204 [3715 Metric]; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)