Vishay MMB02070C1500FB200
1W Thin Film Resistor 350V ±50ppm/℃ ±1% 150Ω MELF Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay MMB02070C1500FB200.
IHS
Datasheet14 páginasHace 3 años
TME
Newark
element14 APAC
JRH Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+15.22%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
2309
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay MMB02070C1500FB200 suministradas por sus distribuidores.
Res Thin Film 0207(2309) 150 Ohm 1% 2/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Avnet Japan
MMB 0207 Series 1 W 150 Ohm ±1% ±50 ppm/K Professional Thin Film MELF Resistor
MELF 0207 FIXED RESISTOR MMB - Professional 0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm 400mW 150Ohm ±50ppm/C
PRECISION THIN FILM SMNT RESISTOR 2309 CASE 150OHM +/-1%.4W +/-50PPM/C
SMD Resistor MELF_D2.2X5.9MM_SM 150Ω ±1% 1W ±50ppm/℃
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 150 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating W = 1 / Body Length mm = 5.8 / Voltage Rating - DC V = 350 / Temperature Coefficient = ±50 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0207
RESISTOR, 0207 150R; Resistance:150ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:0207; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.2mm; External Length / Height:5.8mm; Full Power Rating Temperature:70°C; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0207; Reel Quantity:2000; Series:MMB; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V AC:300V; Voltage Rating V DC:300V