Vishay MBB02070C3740FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 374ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay MBB02070C3740FRP00.
IHS
Datasheet15 páginasHace 7 años
Farnell
element14 APAC
Newark
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
374 Ω
374 Ω
Mount
Case/Package
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityLR1F402R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 402ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 392ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 402Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 340ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay MBB02070C3740FRP00 suministradas por sus distribuidores.
Res Thin Film 374 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical T/R
RESISTOR, METAL FILM, 374 OHM, 600mW, 1%
Resistor Metal Film,374Ohm,1%,+/-50ppm,0; RESISTOR, METAL FILM, 374OHM, 600mW, 1%; Resistance:374ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded