Vishay MBB02070C3010FRP00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay MBB02070C3010FRP00.
Newark
Datasheet15 páginasHace 7 años
Datasheet15 páginasHace 10 años
Farnell
element14 APAC
Arrow Electronics
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
56,000
Authorized Distributors
3
Resistance
301 Ω
301 Ω
301 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginCzechia, India
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2009-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity / AMP1622431-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 301Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 316Ohm 0.6W
TE Connectivity / AMP1622436-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 316ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 280ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay MBB02070C3010FRP00 suministradas por sus distribuidores.
Res Thin Film 301 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Automotive Medical T/R
RESISTOR, METAL FILM, 301 OHM, 600mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 301OHM, 600mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 301OHM, 600mW, 1%; Resistance:301ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:600mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded