Vishay CW02B20R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 7.746V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CW02B20R00JE12HE.
Farnell
Datasheet4 páginasHace 10 años
Datasheet3 páginasHace 10 años
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
2,098
Authorized Distributors
6
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
Ohmite23J20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J20R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 135V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J20RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 20ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 20Ohm 1W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20ohm, 10V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.472V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay CW02B20R00JE12HE suministradas por sus distribuidores.
VISHAY CW02B20R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 20R, 5%, AXIAL
Res Power Wirewound 20 Ohm ±5% 3W ±30ppm/°C Conformal Bulk
Avnet Japan
20¦¸ ¡À5% 3.75W ¡À30ppm/¡æ 14.27mm
RESISTOR, WIREWOUND, 20R, 5%, AXIAL; Resistance:20ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:3.75W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes