Vishay CW0057K500JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7500ohm, 193.649V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CW0057K500JE12.
IHS
Datasheet3 páginasHace 8 años
Newark
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
27
Authorized Distributors
3
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 7500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 7000ohm, 187.0829V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6800ohm, 184.391V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-5
Through Hole Wirewound Resistor, Sbc Series, 6.8 Kohm, 4 W, - 5%, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivitySBCHE116K8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 6800ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE156K8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 6800ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay CW0057K500JE12 suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, WIREWOUND, RES 7.5 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 7.5K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RESISTOR WIREWOUND, 7.5KOHM, 5W, 5%