Vishay CRCW120626R1FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 26.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW120626R1FKEA.
IHS
Datasheet10 páginasHace 3 años
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-7.59%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
Resistance
26.1 Ω
26.1 Ω
26.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-8ENF26R1V
Res Thick Film 1206 26.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0726R1L
RC Series 1206 0.25 W 26.1 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 26.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8ENF24R9V
Res Thick Film 1206 24.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF27R4V
Res Thick Film 1206 27.4 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727RL
RC Series 1206 0.25 W 27 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW120626R1FKEA suministradas por sus distribuidores.
RES THICK FILM 26.1 OHM 1/4W 1% 1206 SMD
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 26.1 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120626R1FKEA.
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 26.1Ohms ±100ppm/C
RES, 26R1, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 26.1ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device