Vishay CRCW120625K5FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 25500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW120625K5FKEA.
IHS
Datasheet10 páginasHace 3 años
TME
element14 APAC
Farnell
Tendencia de 3 meses:
-29.62%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Resistance
25.5 kΩ
25.5 kΩ
25.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-8ENF2552V
Res Thick Film 1206 25.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0725K5L
Res Thick Film 1206 25.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 25.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF2612V
Res Thick Film 1206 26.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 24.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0727KL
Res Thick Film 1206 27K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW120625K5FKEA suministradas por sus distribuidores.
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 25.5kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 25.5 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 1206
SMD Resistor 1206 25.5KΩ ±1% 250mW ±100ppm/℃
RES, 25K5, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 25.5kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance