Vishay CRCW1206130KJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 130000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW1206130KJNEA.
IHS
Datasheet10 páginasHace 3 años
TME
Newark
Future Electronics
Garrett
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-49.98%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
Stock
70,719
Authorized Distributors
6
Resistance
130 kΩ
130 kΩ
130 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Componentes relacionados
PanasonicERJ-8GEYJ134V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 130 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ134V
Res Thick Film 1206 130K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ124V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 120 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ124V
Res Thick Film 1206 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 120K Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Yageo GroupRC1206JR-07130KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 130kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW1206130KJNEA suministradas por sus distribuidores.
CRCW Series 1206 0.25 W 130 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 130kOhm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:13kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes