Vishay CRCW08053M24FKEA
Res Thick Film 0805 3.24M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW08053M24FKEA.
Newark
element14 APAC
Farnell
Tendencia de 3 meses:
-3.37%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
Stock
73,704
Authorized Distributors
6
Resistance
3.24 MΩ
3.24 MΩ
3.24 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0805FR-073M24L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 3.24MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-073M3L
Res Thick Film 0805 3.3M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-073ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 3MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2940000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 3M Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0805 3M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW08053M24FKEA suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.24MOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 0.125 W 3.24 MOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 3240000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
RES, 3M24, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 3.24Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device