Vishay CRCW080519K6FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 19600ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW080519K6FKEA.
IHS
Datasheet10 páginasHace 3 años
TME
Newark
Farnell
element14 APAC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+5.41%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
19.6 kΩ
19.6 kΩ
19.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Componentes relacionados
PanasonicERJ6ENF1962V
Res Thick Film 0805 19.6K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0719K6L
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 19.6kOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 19.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF2152V
Res Thick Film 0805 21.5K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 20K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 20kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW080519K6FKEA suministradas por sus distribuidores.
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 19.6kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;19.6 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0805 250 mW 19.6 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805
SMD Resistor 0805 19.6KΩ ±1% 1/8W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 19K6, 1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:19.6Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080519K6FKEA.
RES, 19K6, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 19.6kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device