Vishay CRCW0805127KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 127000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CRCW0805127KFKTA.
Newark
Datasheet10 páginasHace 3 años
Datasheet8 páginasHace 9 años
Datasheet8 páginasHace 9 años
IHS
Future Electronics
Arrow Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-7.09%
Stock
41,310
Authorized Distributors
5
Resistance
127 kΩ
127 kΩ
127 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ6ENF1273V
Res Thick Film 0805 127K Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07127KL
Res Thick Film 0805 127K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 127k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ6ENF1303V
Res Thick Film 0805 130K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 137K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07120KL
Res Thick Film 0805 120K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descripciones
Descripciones de Vishay CRCW0805127KFKTA suministradas por sus distribuidores.
RES SMD 127K OHM 1% 1/8W 0805
127K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
CRCW0805 127K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:127kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No