Vishay CMF55100R00FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay CMF55100R00FHEB.
Farnell
Datasheet5 páginasHace 5 años
element14 APAC
Newark
New Yorker Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-23.05%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
Stock
93,848
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Resistor; Metal Film; Res 100 Ohms; Pwr-Rtg 0.6 W; Tol 1%; Axial; Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 105ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 100ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 110ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Vishay CMF55100R00FHEB suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR;METAL FILM;RES 100 OHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 100 Ohm 1% 1/2W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 100Ohms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 100OHM, 500mW, 1%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes