United Chemi-Con ELXM251VSN181MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para United Chemi-Con ELXM251VSN181MP25S.
IHS
Datasheet4 páginasHace 3 años
Datasheet3 páginasHace 15 años
Stock
1,888
Authorized Distributors
2
Capacitance
180 µF
180 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.106 Ω
Ripple Current
820 mA
880 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
NichiconUPW2A181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 100V 180muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYB500ELL181MH20D
Cap Aluminum Lytic 180uF 50V 20%( 8 X 20mm) Radial 3.5mm 980mA 7000h 105C Bulk
NichiconUHE1H181MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 180muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-500ELL181MH20D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Wurth Elektronik860040775009
Aluminium Electrolytic Capacitor, WCAP-ATUL Series, 180 F, 20%, 63 V, 10 mm, Radial Leaded
Wurth Elektronik860040674007
WCAP-ATUL Aluminum Electrolytic Capacitors
Descripciones
Descripciones de United Chemi-Con ELXM251VSN181MP25S suministradas por sus distribuidores.
±20% 820mA@120Hz 10mm 250V 180uF Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
SERIES: LXM; VOLT: 250; CAP: 180; DIA X LENGTH: 22X25; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP TH