United Chemi-Con EKXF451ELL470MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para United Chemi-Con EKXF451ELL470MM25S.
IHS
Datasheet3 páginasHace 3 años
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-47.61%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
5,409
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
20000 hours
10000 hours
Ripple Current
480 mA
600 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2018-04-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de United Chemi-Con EKXF451ELL470MM25S suministradas por sus distribuidores.
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 480mA 20000h 105C Bulk
Ultra-Miniature Radial Lead Type Aluminum Electrolytic Capacitor, Polar, 47uF 450V ±20% 480mArms 20000Hrs
47¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 20000h@ 105¡ãC 1.2A@ 100kHz,480mA@ 120Hz ,D18xL25mm 26.5mm
Suitable for long life and high reliability products.
United Chemi-Con
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH