Triad Magnetics VPL24-210
VPL Series 5 VA 0.42 A Dual Bobbin Insulated Chassis Mount Power Transformer
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Triad Magnetics VPL24-210.
IHS
Datasheet1 páginasHace 4 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-37.06%
Componentes relacionados
Triad MagneticsVPL20-250
Power Transformer 3500VAC 5VA 8 Terminal Wire Lead Flange Mount
Triad MagneticsF4-12
TRANSFORMER, POWER, CONFIG BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115VAC, SEC 12.6 (CT)VAC
Triad MagneticsFD4-12
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 12.6 (CT)VAC
Triad MagneticsVPL28-180
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 14/28VAC, UL
Triad MagneticsF-216X
Power Transformer Laminated Core 4.2VA 115V Primary 12V Secondary 350mA Chassis Mount
Triad MagneticsF-143XP
Power Transformer 1500Vrms 4.5VA 6 Terminal PC Pin Flange Mount/Through Hole
Descripciones
Descripciones de Triad Magnetics VPL24-210 suministradas por sus distribuidores.
24V 420mA,210mA Dual 5.0VA 115V,230V Dual , 36.52mm*60.33mm*36.52mm
Power Transformers Chassis, 5VA, 6Pin 24VDC@0.21A Series
Power Transformers 24V@0.21A 12V@0.42A 5VA
POWER XFMR 24Vct@0.21A UL/cUL/
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
Transformer TRIAD International Series Transformers are constructed with European style split bobbins to meet International Safety Agency Standards. The split bobbin construction reduces interwinding capacitance and eliminated the need for electrostatic shielding. (8", –0, +1") Leads.     The International Series Is Available in Sizes from 5 VA to 56 VA 115/230 V 50/60 Hz Primary Windings 3500 V Isolation Between Primary and Secondary Designed with 6 mm Creepage Distance Primary to Secondary