Texas Instruments BQ27520YZFT-G4
System side Impedance Track™ fuel gauge with integrated LDO. 15-DSBGA -40 to 85
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Texas Instruments BQ27520YZFT-G4.
Texas Instruments
Technical Drawing4 páginasHace 9 años
Official datasheet0 páginasHace 0 años
Datasheet21 páginasHace 11 años
Datasheet20 páginasHace 12 años
Technical Drawing2 páginasHace 12 años
Datasheet18 páginasHace 13 años
SHENGYU ELECTRONICS
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
Footprint
Descargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Max Input Voltage
Min Input Voltage
Case/Package
Max Charge Current
Max Output Voltage
Min Output Voltage
Max Output Current
Number of Cells
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsBQ27425YZFR-G2B
System-side Impedance Track™; fuel gauge LiMn2O4 battery 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27532YZFT-G1
Battery management unit Impedance Track™ fuel gauge for bq2425x charger 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27741YZFT-G1
Pack-side Impedance Track™(tm) fuel (gas) gauge with integrated protector 15-DSBGA -40 to 85
STMicroelectronicsSTNS01PUR
Battery Charger for 1 Cell of Li-Ion battery, 5.4V input, 4.2V / 400mA charge, DFN-12
MicrochipMCP73853-I/ML
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 400mA 4.1V/4.2V 16-Pin QFN EP Tube
MicrochipMCP73862-I/SL
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 1200mA 8.2V/8.4V 16-Pin SOIC N Tube
Descripciones
Descripciones de Texas Instruments BQ27520YZFT-G4 suministradas por sus distribuidores.
/Polymer 1 BGA-15 Battery Management ICs ROHS
Battery Fuel Gauge Li-Ion 15-Pin DSBGA T/R
2.45V 2.6V 4.5V I2C DSBGA-15 2.75mm*1.75mm*630¦Ìm
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA
ACTIVE (Last Updated: 2days ago) ALSO OPERATES WITH SUPPLY VOLTAGE 2.45TO 2.8V BOTTOM Tape & Reel (TR) battery management 118muA 4.5V 2.75mm -40C~85C TA