TE Connectivity CRGCQ0402F270R
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CRGCQ0402F270R.
JRH Electronics
Datasheet9 páginasHace 8 años
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-7.18%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
SímboloFootprint
3DDescargar
TraceParts
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
270 Ω
270 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CRGCQ0402F270R suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res General Purpose Thick Film 0402 270 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 270R 1%
RES, 270R, 1%, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ±
CRGCQ 0402 270R 1% Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F270R | Internal Number: 1-2176337-8 | TE Connectivity | NEOHM