TE Connectivity CPF0603F4K75C1
Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CPF0603F4K75C1.
JRH Electronics
Datasheet4 páginasHace 2 años
Datasheet4 páginasHace 7 años
Datasheet4 páginasHace 8 años
TE Connectivity
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-97.48%
SímboloFootprint
SnapEDA
Componentes relacionados
Yageo GroupRT0603FRE074K75L
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 4.75kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP3-1879337-1
Res Thin Film 0603 5.11K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical
TE ConnectivityCPF0603F4K75C1
Res Thin Film 0603 4.75K Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity2-1879337-9
Res Thin Film 0603 4.87K Ohm 1% 1/16W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRE0603FRE074K75L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4750ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CPF0603F4K75C1 suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4750ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CPF 0603 4K75 1% 50PPM 1K RL Resistance Value: 4.75K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 4.75K Ω Thin Film Precision Resistor 1 % | Part Number: CPF0603F4K75C1 | Internal Number: 2-1879337-8 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 4K75, 1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 4.75kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Climatic Category: 55/125/55; External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C; Overload Voltage: 120V; Resistor Mounting: Surface Mount Device