TE Connectivity CPF-A-0603B150RE1
Res Thin Film 0603 150 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity CPF-A-0603B150RE1.
element14 APAC
Datasheet4 páginasHace 1 años
Datasheet6 páginasHace 11 años
Electro Sonic
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
3,015
Authorized Distributors
6
Resistance
150 Ω
150 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity / AMP3-1676481-5
Res Thin Film 0603 150 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERA-3YEB151V
Res Metal Film 0603 150 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 137ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERA-3YEB161V
Res Metal Film 0603 160 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
KOA SPEER 150 OHM SURFACE MOUNT (SMD) THIN FILM PRECISION RESISTOR 0603 0.1% 1/16W 25PPM ROHS
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity CPF-A-0603B150RE1 suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 150ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class Up to 1kΩ, 150 Ω, .063 W
Special Order: CPF A 0603 150R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 150 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 150 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B150RE1 | Internal Number: 1-2176216-5 | TE Connectivity | NEOHM