TE Connectivity 36502A1R0JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 250MHz 20Q-Factor 170mA 0805 T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity 36502A1R0JTDG.
IHS
Datasheet4 páginasHace 3 años
JRH Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
Restocked
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
TraceParts
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Componentes relacionados
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25MHz 20Q-FactorCeramic 0.15A 2.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.37A 1.75Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 25MHz 35Q-Factor Ceramic 370mA 1.8Ohm DCR 1008 T/R
Ind 1.00 Uh 0.320 A 2800.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-1R0J-T
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity 36502A1R0JTDG suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
0805 1 uH 5% 2.5 Ohm SMT High Frequency Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 1.0uH 5% 2K RL Inductance: 1 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 170 mA DC Resistance: 2.5 Ω Package Size Code: 0805 High Frequency & Rf Inductor | 1 µH High Frequency 170 mA 2.5 Ω | Part Number: 36502A1R0JTDG | Internal Number: 6-1624113-7 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, 1R0, 5%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:2.5ohm; DC Current Rating:170mA; Q Test Frequency:50MHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:170mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:20; Q Factor @ Frequency:20 @ 50MHz; Resistance:2.5ohm; Resonant Frequency:100MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%