TDK NLC453232T-560K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 240mA 2.2Ohm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK NLC453232T-560K-PF.
TDK
Datasheet7 páginasHace 5 años
IHS
HQonline
_legacy Avnet
Future Electronics
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 310mA 1Ohm DCR 2220 Blister T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.35A 1.2Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A 0.2Ohm DCR RDL Bag
Inductor General Purpose Chip Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.135A 5.5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLHL08NB560K
Ind Power 56uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 1.1A RDL Bulk
Descripciones
Descripciones de TDK NLC453232T-560K-PF suministradas por sus distribuidores.
Fixed Inductor 1812 56µH ±10% 240mA 2.2Ω 11MHz 10@2.52MHz
NLC Series 1812 56 uH ±10 % 240 mA 2.2 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
Inductor, Power Line, 56Uh, 1812; Inductor Type:Power; Series:Nlc453232; Inductance:56Μh; Tolerance, Inductance:±10%; Resistance:2.2Ohm; Current, Dc Max:240Ma; Frequency, Resonant:11Mhz; Case Style:453232; Q Factor:10 Rohs Compliant: Yes |Tdk NLC453232T-560K-PF