TDK NL453232T-101J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 40Q-Factor 110mA 8Ohm DCR 1812 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK NL453232T-101J-PF.
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
2
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
110 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
8 Ω
8 Ω
Q Factor
40
Test Frequency
796 kHz
796 kHz
Componentes relacionados
Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 5% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor RF Molded Bobbin Core 100uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.04A 11Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 100uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 40mA 10Ohm DCR 1210 T/R
Descripciones
Descripciones de TDK NL453232T-101J-PF suministradas por sus distribuidores.
Wirewound Inductor, 100 uH, 8 Ohm, ± 5%, 8 MHz, 110 mA, 1812 [4532 Metric]
General Purpose Inductor, 100uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
WIREWOUND IND, 100UH, 0.11A, UNSHIELDED; Inductance:100µH; DC Resistance Max:8ohm; Self Resonant Frequency:8MHz; DC Current Rating:110mA; Inductor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:NL Series; Inductance Tolerance:± 5% RoHS Compliant: Yes