TDK MLG0603S6N2HT000
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TDK MLG0603S6N2HT000.
IHS
Datasheet11 páginasHace 3 años
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Stock
47,347
Authorized Distributors
2
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
300 mA
300 mA
DC Resistance (DCR)
550 mΩ
600 mΩ
600 mΩ
Test Frequency
100 MHz
500 MHz
500 MHz
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Inductor RF Chip Thin Film 6.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Thin Film 6.8nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
TAIYO YUDENHKQ0603S6N8H-T
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Descripciones
Descripciones de TDK MLG0603S6N2HT000 suministradas por sus distribuidores.
FIXED IND 6.2NH 250MA 550MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.2nH, L x W x T :
250mA 6.2nH 卤3% 550m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS